20 Oktober 2019 - Berlin, Buschkrugallee. Na odcinku U Grenzallee - U Rudow trwał remont torów metra w związku z czym uruchomiono autobusową komunikację zastępczą. Kursowała bardzo często, obsługa to głównie Scanie i białe Citara C2 i pojedyncze niedobitki Solarisów.
8 Oktober 2015 - Gryfino, ulica Bolesława Chrobrego. Po zakończeniu przebudowy ulicy Potulickiej w Szczecinie i oddaniu do użytku torowiska tramwajowego etatowy zatramwaj linii 804 w postaci miejskiego Sprintera pochodzącego ze Schwedt został oddelegowany na stałe do P.T. Gryfino, gdzie obsługuje linie okrężną Gryfino - Krajnik - Nowe Czarnowo - Pniewo - Gryfino (obecnie U7). Gmina Gryfino stopniowo przygotowuje się do komunikacyjnego wejścia do SOM (Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego), czego jednym z etapów jest ponumerowanie wszystkich swoich linii podmiejskich, na których obsługę co kilka lat ogłaszane są przetargi. I tak poszczególne oznaczenia Ux uzyskały następujące linie: U1 - Linia 1, 1A i 1B (Szczecin - Gryfino - Dolna Odra)
U2 - Linia 2 i 2A (Gryfino - Dolna Odra)
U3 - Linia Gryfino - Gardno - Drzenin - Chwarstnica - Borzym U4 - Linia okrężna Gryfino - Gardno - Stare Brynki - Czepino - Gryfino U5 - Linia okrężna Gryfino - Gardno - Chwarstnica - Bartkowo - Wirów - Gryfino U6 - Linia okrężna Gryfino - Wełtyń - Gardno - Sobiemyśl - Wirów - Gryfino U7 - Linia okrężna Gryfino - Krajnik - Nowe Czarnowo - Pniewo - Gryfino U8 - Linia Gryfino - Wirów - Bartkowo - Mielenko Gryfińskie - Borzym - Sobiemyśl U9 - Linia sezonowa Gryfino - Pniewo - Steklno Plaża U10 - Linia Stare Brynki - Żabnica - Czepino - Gryfino U11 - Linia Szczecin - Radziszewo - Chlebowo - Gardno - Wełtyń - Gryfino U12 - Linia Szczecin - Radziszewo - Stare Brynki - Gardno - Wełtyń - Gryfino
Linia U7, kurs relacji: Gryfino - Gryfino (z godziny 12:50 [D])