11 März 2024 - Szczecin, ulica Kielecka. W związku z planowanymi zmianami na linii 88, PKS zakupił kolejne cztery "miejskie" Sprintery. Zakupiono ponownie pojazdy pochodzące z De Lijn, tym razem Sprintery są wersjami po liftingu. Do tej pory, do eksploatacji przygotowano dwa z czterech egzemplarzy.
11 März 2024 - Szczecin, ulica Okulickiego. Z dniem 4 marca na linii 88 nastąpiły zmiany, mianowicie zwiększona została częstotliwość kursowania linii oraz zmieniono pojemność taboru. Wprowadzono obsługę linii pojazdami kategorii MIKRO, czyli po prostu busy.
6 Februar 2023 - Radomsko, ul. Reymonta. Spritner mija dworzec PKS. We wrześniu został przerejestrowany na tablice WGM - tam mieści się siedziba firmy Ekspress-Bus.
18 Februar 2024 - Grabowa, ul. Grabowska.
Do Grabowej dojeżdża obecnie linia 262 z Zawiercia i 609 z Huty Katowice. 609 kursuje 6 razy codziennie. Za to 262 ma 15 kursów w dni robocze, 6 w soboty i 4 w niedzielę. Fajnie, że organizacje transportu w powiecie zawierciańskim przejął związek powiatowo-gminny "Jedź z nami". Na plus wprowadzenie numeracji i udostępnienie rozkładu w jednym miejscu (tutaj). Niestety nadal autobusy nie są przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Zazwyczaj linie obsługują stare Sprintery.
14 November 2023 - Rokitki, ul. Skarszewska.
Autobusik wykonuje manewr zmiany kierunku. Gdzie końcowy - gdzie początkowy - gdzie pętla - gdzie sens? Nie wiem :)
Istotne wydarzenia:
1.02.2023 uruchomienie nowej linii 864 Pruszcz Gdański - Steblewo
9.03.2023 uruchomienie nowej linii międzynarodowej Poznań - Mińsk
2.12.2023 uruchomienie nowej linii międzynarodowej Gdańsk – Grodno – Lida – Mińsk (trasą przez Litwę)
28 Juni 2023 - Białystok, teren PKS NOVA. Sprinter kupiony tylko pod wynajmy, co uważam za trafną decyzję. Jeździ nim przeważnie jedna Pani Kierowca - Sylwia, którą pozdrawiam.
1 September 2023 - Wejherowo, baza PKS Gdynia.
Najnowszy pojazd komunikacji regionalnej PKS Gdynia trafi do obsługi linii 613 (Osiek - Kętrzyno) oraz przewozu dzieci z niepełnosprawnością.
Przejażdżki liniami podmiejskimi w cypryjskie góry mają swój klimat. Autobus jedzie przez bezdroża między górami, po czym dociera do pogrążonych w ciszy sennych wiosek, w których życie musi toczyć się wolniej.
24 Juli 2023 - Częstochowa, ul. Rejtana. Od dziś kursuje tymczasowa linia nr 92, powstała z podziału linii 32 na dwie części. Autobusy linii 32 jeżdżą na trasie Wielkoborska - Rejtana, a od pętli Rejtana do przystanku Archiwum Państwowe kursuje minibus 92. Z powodu remontu DK91 linia 32 została wydłużona do przystanku Archiwum Państwowe przez Rejtana, gdzie zastąpiła wycofaną linię 23. Dziś z kolei zaczął się remont kładki obok tymczasowej pętli Archiwum Państwowe, co wymusiło zmianę autobusu na minibus. Wyświetlacz niestety był wyłączony.