5 Mai 2009 - Słupsk, ulica Racławicka. Kolejne wygrzebane, archiwalne zdjęcie. Kiedyś #3208 to jeden z lepszych MANów, niestety, zaniedbano go i do dobrego stanu nie przywrócono. A jego brat - #3207 - najprawdopodobniej też już pożegnał się ze światem. W tym roku stuknęło by im 20 lat w służbie...
17 August 2011 - Słupsk, ul. Świętego Piotra. Po remoncie ta ulica wraz z Sierpinka zaczęła jakoś wyglądać, choć i tak generalnie jak była zapuszczona tak jest nadal. 1:Dmowskiego -> Gdyńska (trasa zmieniona)
20 Dezember 2011 - Jelenia góra, ul. Mickiewicza. Zgodzie z wcześniejszymi przypuszczeniami przetarg na dwa autobusy klasy MEGA wygrał MAN TRUCK & Bus Polska
Sp. z o.o. Dziś został rozpisany przetarg na Leasing finansowy tych autobusów. Łączny koszt to ponad 1mln złotych.
31 Oktober 2011 - Kraków, przystanek "Darwina" przy skrzyżowaniu z ulicą o tej samej nazwie. Kurs linii nr 1 w stronę pętli Wzgórza Krzesławickie. Warto zwrócić uwagę na drzwi: biało-niebieskie. Tak "wiedeńczyki" malowano początkowo, później zdecydowano się tylko na biały kolor. Ten skład (130+590) to bodajże ostatni w dawnym malowaniu. Zdjęcie wykonała moja żona.
16 Dezember 2011 - Skarżysko-Kamienna, ul. A. Grottgera. #419 (ex. 124) to 2. graf w nowych barwach. W sumie, gdy ten wyjechał z malowania w nowych barwach były już 4 autobusy.
1 - Wileńska -> Łyżwy (Wysypisko)
9 Dezember 2011 - Słupsk, ul. 11 listopada x Szczecińska. Od miesiąca na trasie po dłuższej przerwie (7 miesięcy). Póki co radzi sobie i miejmy nadzieję, że tak już pozostanie. Wszak coś Citelisy ratować musi... :) 1:Dmowskiego -> Gdyńska
3 Dezember 2011 - Słupsk, ulica Racławicka. Jedna z nielicznych sobót, w której na jedynce śmiga przegubowy MAN. Zwykle na wszystkich trzech brygadach śmigają Citelisy.
18 Juli 2011 - Lublin, ul. Romera.
Osiedle Nałkowskich to jeden z najlepiej skomunikowanych rejonów Lublina. Po wymienionej wyżej ulicy kursuje w sumie 8 linii, w tym 6 zwykłych, jedna nocna i zjazdowa. Zapewniają dojazd do najważniejszych miejsc Lublina, tj. centrum - linia 1, 6, 15, 40 (te dwie zsynchronizowane w takcie 10 minut), N1; Dworzec Gł. PKP - 1; Dworzec PKS - 1, 6; ul. Zana - 37 oraz Droga Męczenników Majdanka - linia 21.
Dzięki takiej komunikacji oraz bliskości Zalewu Zemborzyckiego, dzielnica szybko się rozbudowuje.
24 November 2011 - Kędzierzyn-Koźle, przystanek: Kędz. Dworzec PKP. Do Koźla wypadło mi jechać tym wozem. Kurs był międzyszczytowy, ale napełnienie wynosiło około 85 osób. Pomimo tego, że wewnętrzny wyświetlacz nie działał, to zapowiadano przystanki.
12 November 2011 - Warszawa, łącznik między ul. Zamoyskiego a al. Zieleniecką. Remont nawierzchni skrzyżowania ulic Targowej, Zamoyskiego i alei Zielenieckiej wymusił uciążliwe objazdy. Autobusy w kierunku północnym jeździły Wybrzeżem Szczecińskim, w kierunku południowym właśnie widocznym na zdjęciu łącznikiem w pobliżu placu budowy stadionu, a w relacji wschód-północ przez ulicę Lubelską i Skaryszewską.
1 November 2011 - Słupsk, ul. Kołłątaja. Jeden z "dzierżawców", który się ostał. Szkoda, że w przypadku #3036 musiało być inaczej... 1:Gdyńska -> Dmowskiego
27 August 2011 - Słupsk, ulica Nad Śluzami. Miesiąc temu dostał na szybie z tyłu białą naklejkę z hasłem "miejsce na Twoją reklamę". Widać plakaty w autobusach nie wystarczają na to, aby zachęcić zainteresowanych do prezentowania swoich reklam wewnątrz pojazdów. ;)
23 September 2011 - Lębork, krańcówka Osiedle Sportowa. Bardzo sympatyczna okolica do mieszkania - cisza, spokój i dobre połączenie z centrum, które zapewniają linie 1 i 4. Dodatkowo dochodzi szkolna linia nr 5. Byłoby idealnie, gdyby rozkład jedynki i czwórki udało się porządnie zsynchronizować... 1:Sportowa -> Mosty
12 Juli 2011 - Zgierz, 21 letni mercedess skręca z ulicy 3 Maja w ulicę 1 Maja by zaliczyć przystanek tramwajowo- autobusowy o nazwie danego skrzyżowania.
1 November 2011 - Skarżysko-Kamienna - Łyżwy, ul. Łyżwy. #421 (ex. 126) znany ze swojego ogromnego i czytelnego przedniego wyświetlacza w tym ważnym komunikacyjnym świecie obsługiwał jedną z dwóch brygad "jedynki". Frekwencja - jak to w tej linii - wysoka. :)
1 - Łyżwy /Cmentarz → Łyżwy III /Wysypisko Przez: 1 Maja » Słowackiego » Krasińskiego » Wileńska » Grottgera » Norwida » Sikorskiego » Słowackiego » 1 Maja
1 November 2011 - Skarżysko-Kamienna - Łyżwy, ul. Łyżwy. W tym roku się udało i pozwolę sobie zaprezentować Wam krótką serię cmentarnych zasileń w Skarżysku. Zdjęcia będę dodawał w takiej kolejności, jak je zrobiłem. :)
Na pierwszy ogień idzie Graf #419 obsługujący jedną z podstawowych linii dowozowych do cmentarza na Łyżwach. Dlatego, że jeździ przez centrum miasta, obie "jedynki" były na każdym kursie załadowane i to już na samym początku trasy, czyli tuż po odjeździe z cmentarza. Do godz. 15 kursowała wg. rozkładu dla dni powszednich (kursowały dwa autobusy - #419 i #421), a po godz. 15 jak w dni świąteczne.
4 Juli 2011 - Sokółka, ul. Kresowa. Linia nr 1 Kierunek: ul. Białostocka - > os. Buchwałowo. CITO przejeżdża przez przejazd kolejowy dawnej bocznicy (Fabryki Okien w Sokółce).