10 Februar 2015 - Gdańsk, ul. Kartuska, tymczasowy kraniec Siedlce - Skrajna. A na pierwszym planie przyczyna tego całego zamieszania z dwukierunkowymi tramwajami.
6 Februar 2015 - Tarnobrzeg, ul. Zakładowa. Powyższy pojazd regularnie kursuje w dni robocze w czasie godzin szczytu. Rano wykonuje poranną linię "9" z 5:40, zaś popołudniu "12" z 14:30 i "4" z 15:45.
4 Oktober 2007 - Gdańsk, pętla Zaspa. Się nazjeżdżało towarzystwa! Citadis robił rundkę po pętli co by ustawić się do zdjęć z wysuniętą rampą dla niepełnosprawnych.
11 November 2014 - Szczecin, aleja Piastów. Skład żółtków z powiewającymi flagami za chwilę wjedzie na przystanek Plac Kościuszki. Warto dodać, że dziś w godzinach między 15, a 17 nie uświadczymy w tym miejscu tramwajów. Objazdy związane są z obchodami święta Niepodległości. Od Placu Rodła tramwaje kursują przez aleję Wyzwolenia, Bramę Portową, Krzywoustego i dalej aleją Piastów stałą trasą.
4 Oktober 2014 - 11:00, Szczecin, skrzyżowanie ulic Asnyka i Boguchwały, 253+254, 12/1. Oto ostatni akcent przenumerowań czterocyfrowych na trzycyfrowe. Oczywiście jeśli chodzi o Tatry.
19 September 2014 - Jarosław, ul. Sanowa. Spodziewałem się tradycyjnie SORa #001 na tej linii, lecz przyjechał taki Mercedes. Bardzo miła niespodzianka :)
12 September 2014 - Szczecin, aleja Powstańców Wielkopolskich. Trupek na linii 12, prawdopodobnie jako pierwszy jedzie w kierunku centrum po wznowieniu ruchu tramwajowego przez plac Szyrockiego. Powodem zablokowania skrzyżowania było potrącenie pieszego przez tramwaj. Niestety, ale gdy zbliżałem się do placu, NR właśnie puszczał ruch tramwajowy i nie zdążyłem sprawdzić które wagony utknęły w zatrzymaniu. Zdjęcie idealnie oddaje aurę, jaka panuje w Szczecinie - jest szaro i ponuro. Dobrze się złożyło, że nadjechał ten skład bo prawdopodobnie jako pierwszy pójdzie na żyletki, wagon jest w opłakanym stanie.
29 August 2014 - Tarnobrzeg, ul. Mechaniczna -> ul. Zakładowa. Rodzynek w taborze tarnobrzeskiego oddziału Polkaru, czyli MAN drugiej generacji. Dzisiaj bardzo niespodziewanie pojawił się na trzech popołudniowych kursach linii miejskich ("12" z 14:30, "A" z 15:45 i "6" z 16:10).
31 Juli 2014 - 13:58, Skarżysko-Kamienna, ul. Metalwoców. W ramach przebudowy tej ulicy PKP PLK planuje także modernizację przejazdu kolejowego w jej ciągu.
12 - Przychodnia Kolejowa -> Ubyszów III /Pętla
Przez -> Ponurego /Żytnia, Grota-Roweckiego, Jodłowa
17 Juli 2014 - 19:03, Skarżysko-Kamienna, parking przed Przychodnią Kolejową. eNeM wyrusza w ostatni tego dnia kurs linii nr "12".
12 - Przychodnia Kolejowa -> Bór /Walecznych Przez -> Ponurego-Żytnia, Grota-Roweckiego, Jodłowa, Zwycięzców, Harcerska, Walecznych
23 Juni 2014 - Częstochowa , Skwer Junaków. Man wrócił już w końcu maja po dłuższym postoju na zajezdni. Swoja droga wielu spisywało go na kasacje , a on wyjechał i nawet lepiej chodzi niż chodził.