6 August 2013 - Tarnobrzeg, ul. Sikorskiego. Cuda się dzieją, gdy "manual" wyjedzie na całodniowe linie. Od poprzednich fotek, autobus utracił kołpaki na rzecz MANa #016.
8 Juli 2013 - Eupatoria, ul. Symferopolska. Ozdobne płotki zniknęły i aktualnie jedynym zabezpieczeniem końca torowiska są widoczne klocki przyspawane do szyn. Tramwaj własnie odjeżdża w kierunku pętli "jedynki", a w tle zbliża się zło wcielone w postaci marszrutki.
Dość duża szerokość ulicy wynika z faktu, iż do czasu wybudowania obwodnicy okalającej słone jezioro przybrzeżne była to arteria wylotowa z Eupatorii w kierunku Symferopola. Aktualnie ulica ta służy wyłącznie dojazdowi na plaże i robi za parking.
8 Juli 2013 - Eupatoria, ul. Symferopolska. Końcowy przystanek linii 4 "Nowa Plaża". Spotkanie wewnątrz tramwaju linii 4 osób ubranych tak jak widoczny pan nie jest niczym szczególnym, gdyż jedynym zadaniem tej linii jest dowóz na plażę.
Mimo że na oficjalnych schematach przewoźnika linia 4 posiada jedynie dwa przystanki na końcach swej trasy, w rzeczywistości po drodze znajdują się jeszcze dwa przystanki o nazwach bodaj "Sklep spożywczy" oraz "Na żądanie" :P To i tak dobrze, gdyż na planach miasta, które można kupić w kiosku linia 4 w ogóle nie istnieje.
8 Juli 2013 - Eupatoria, ulica Symferopolska. Początkowy/końcowy przystanek linii 4 prowadzącej na Nową Plażę.
W reklamę widoczną na wagonie były oklejone co najmniej dwie Gothy w Eupatorii, rzuciło mi się w oczy także kilka trolejbusów w Symferopolu. Jak widać drzwi po tej stronie są zaklejone reklamą na stałe. W Eupatorii wszystkie wagony dwukierunkowe używają drzwi tylko po jednej stronie.
Było to moje drugie podejście do zaliczenia "czwórki". Za pierwszym razem tramwaj nie przyjechał. Kiedy w końcu zwątpiłem i wracałem "jedynką" do centrum, kilka mijanek dalej minęła mnie "czwórka" wracająca na linię. Nie wiem czy to była jakaś przerwa obiadowa, czy też awaria.
Pomimo tego że "4" jeździ rzadko, powoli, dojeżdża na bliższe plaże niż marszrutka "6" i trzeba się przesiąść do innego tramwaju aby udać sie dalej do centrum, i tak wolałem jeździć na plażę tramwajem. Marszrutki to zdecydowanie szatańaski wynalazek przy tak dużych napełnieniach pasażerami :P. Generalnie podczas całego mojego pobytu w Eupatorii linie 1 i 3 były obsługiwane Tatrami, natomiast 2 i 4 pojedynczymi Gothami. Dopiero dnia w którym wyjeżdżałem nastapiło jakieś przetasowanie, gdyż na trójkę wysłano skład Goth, a czwórkę obsługiwała Tatra. Bilety na line tramwajowe w Eupatorii podrożały w ciągu ostatnich kilku lat - aktualnie jednorazowy kosztuje 1,50 UAH.
6 Juni 2013 - Piotrków Trybunalski, pl. Kościuszki. Po tulipanach przyszła kolej na jakieś białe i czerwone kwiatki. W tle klasztor oo. Bernardynów z 1642 r.
17 Juni 2013 - Kwidzyn, osiedle Piastowskie, ul. Sokola.
Linia 4(szczytowa, systemowa): Dworzec PKS - Miłosna Jabil. Kursuje jedynie w dni powszednie, wykonuje 3 pary kursów, tzw. "systemowych". "Czwórka" (przynajmniej na trasie Dworzec - Osiedle Piastowskie) jedzie o tej samej porze, co "trójka" - taki urok szczytowych linii w Kwidzynie.
9 Juni 2013 - Grudziądz, Droga Kurpiowska -> Lipowa. Prócz okolicznych koneserów piwa w niedzielne przedpołudnie ciężko spotkać w okolicy kogokolwiek innego.
16 Juli 2008 - Białystok, ul. Adama Mickiewicza. Zapraszam na krótką serię zdjęć przedstawiającą skasowane już białostockie przegubowe MANy II generacji sprowadzone z zachodu.
602 pochodzi z pierwszej partii używanych NG272, które do nas trafiły. W KPK pojeździł długo, bo aż 8 lat - niektóre wytrzymały dwukrotnie krócej.
1 Mai 2013 - Den Haag, station Laan van Nieuw Oost-Indië, linia 4
Ilostan citadisów pozwala już nie tylko na obsługę linii 2, ale też wysyłanie podwójnych składów na szczytowe kursy skrócone.
22 April 2013 - 17:00, Skarżysko-Kamienna, al. Niepodległości -> al. Marsz. J. Piłsudskiego.
4 - Walecznych -> Baza MKS Przez -> Walecznych, Harcerska, Zwycięzców
22 April 2013 - Pruszków, ul. Południowa. Worek z Berkhofami ProCity rozsypał się na dobre - co i rusz pod banderą PKS Grodzisk Mazowiecki pojawia się kolejny wóz tego typu, głównie w Pruszkowie, ale podejrzewam, że za moment będą też i w Grodzisku, a być może w Ząbkach, Żyrardowie i na eLkach. To autobusy w sam raz do zaoferowania w organizowanych w okolicy Warszawy przetargach, dlatego też sięga po nie także firma Europa Express City.
24 März 2013 - Salzburg. Wnętrze Van Hoola AG300T. Co my tu widzimy? Idealnie płaska podłoga, sporo przestrzeni dla pasażerów stojących, po lewej stronie pod siedzeniami znajduje się dieselagregat (w trolejbusach bez niego są w tym miejscu siedzenia ustawione przodem do kierunku jazdy i dostępne bezpośrednio z niskiej podłogi). Ponadto 2 rzeźnie: jedna klasyczna w członie A oraz druga duża na przeciwko czwartych drzwi (to pewien standard w tutejszych trolejbusach).
24 März 2013 - Salzburg, Eugen-Müller-Strasse. W latach 2000-2005 do eksploatacji w Salzburgu wprowadzono z kolei 30 trolejbusów Van Hool AG300T (nr inw. 261-290). Później w 2009 roku dokupiono jeszcze dwa używane trolejbusy tego typu z Montreux w Szwajcarii (259 i 260 - ex 2 i 15 z 1996 roku). Są to pojazdy 4-drzwiowe, mogące pomieścić 29-33 pasażerów na miejscach siedzących i 69-126 na miejscach stojących. Silnik elektryczny o mocy 149 lub 185 kW znajduje się w członie A i napędza środkową oś. Wozy 259-261 oraz 279-290 wyposażone są dodatkowo w agregat prądotwórczy o mocy 50kW (zamontowany w członie B).
25 März 2013 - Salzburg, Linzer Bundesstrasse. Linia 4 z kolei funkcjonuje w relacji Liefering - Langwied (co drugim kursem do Mayrwies) i szczególnie końcowy jej odcinek dostarcza trochę emocji - zaczynają się górki, zakręty, ładne krajobrazy. Częstotliwość kursowania - no nuda, znowu co 10 minut w dni powszednie, co 15 minut w soboty i co 20 minut w dni świąteczne.
22 März 2013 - 10:08 - Pruszków, ulica Młynarska. 1/4.
Kolejna dawna holenderska taksówka zawitała do Pruszkowa-kibicuje tym wozom, żeby Nam posłużyły jak najdłużej.
Przerwa między kursami okrężnymi nr 778 [F6]: Pruszków, ul. Inżynierska, pętla (09:35) -- Pruszków, ul. Inżynierska, pętla (09:50) a nr 779 [F6]: Pruszków, ul. Inżynierska, pętla (10:35) -- Pruszków, ul. Inżynierska, pętla (10:50).