23 April 2005 - Wrocław, ulica Legnicka. Tak, była taka linia jak 419, która łączyła Dworzec Autobusowy z Leśnicą i Żarem. To była prawdziwie pośpieszna linia na której do Żaru były honorowane bilety miejskie a dalej autobusy jechały do Środy Śląskiej. Liczba kursów w ciągu doby oscylowała w okolicy liczby 20. Obecnie całe połączenie nie istnieje a PKS Wrocław z rozległej sieci zostawił sobie ledwie dwa połączenia: do Oleśnicy i do Sobótki.
Najnowsza z sąsiedzkich linii EBS-u daje namiastkę komunikacji miejscowościom Overleek i Zuiderwoude. W odróznieniu od wcześniej posiadanych kutsenitsów do tej linii przewoźnik zakupił małego sprintera. Tabliczka w szybie przypomina, że może zabrać tylko 8 osób, bo na więcej nie pozwala posiadane przez społecznika za kierownicą prawo jazdy kategorii B.
14 Juni 2018 - Droga L25, odcinek Mühlhof - Prenzlau. Miejsce wydawało mi się dość ładne, więc pozostałem tu chwilę dłużej i oprócz MAN-a Lion`s Regio sfotografowałem tu też dwa Mercedesy.
Linia nr 419, kurs relacji: Parmen, Dorf - Prenzlau, ZOB (z godziny: 14:15 [S] Mo,Di,Do,Fr) przez: Weggun, Arendsee, Schönermark, Wilhelmshof
14 Juni 2018 - Prenzlau, Stettiner Straße. Zdjęcie próbowała mi popsuć ciężarówka jadąca przed autobusem i samochód włączający się do ruchu z prawej strony, nacisnąłem spust migawki chyba w najlepszym możliwym momencie.
Linia nr 419, kurs relacji: Prenzlau, ZOB - Fürstenwerder, Schule (z godziny: 10:50 [S] Mo-Fr) przez: Wilhelmshof, Schönermark, Arendsee, Weggun, Parmen