10 September 2022 - Stetten, gmina Meersburg. Setra na kursie lini 700 z Ravensburga do Konstanz zbliża się do przystanku Stetten. Później tylko jeszcze Meersburg, przeprawić się promem do Konstanz, 5 przystanków i kończy kurs. Kurs w jedną stronę to ponad 90 minut. Witam po rocznej przerwie.
20 August 2015 - Gdynia, MAN przejeżdża przez skrzyżowanie ulic Tadeusza Wendy, Portowej, Węglowej i Świętego Piotra. W tle hotel Hotton. Szkoda, że Międzytorze zostanie zabudowane, bo była to w miarę cicha i spokojna okolica. Coraz mniej takich miejsc w Gdyni niestety. Z kolei autobus trochę sobie tego dnia pozwiedzał Gdynię i Sopot, bowiem po 137 zjechał do bazy, aby zeń włączyć się na 181. Dawniej był to zjazd ze 133, a jeszcze wcześniej... Nie pamiętam. :))
4 Juni 2018 - Löcknitz, Friedrich Engels Straße. Zeszłoroczny nabytek firmy VVG również w tym roku można było spotkać na obiegu obsługującym kursy w okolicach Löcknitz.
Linia nr 700, kurs relacji: Löcknitz, Bahnhof - Pasewalk, Bahnhof (z godziny 17:06 [S] Mo-Fr) przez: Rossow, Zerrenthin, Polzow
29 Juni 2018 - Pasewalk, Stettiner Chaussee. Najnowsze sprintery zakupione przez VVG mają nadwozie oznaczone jako VDL MidCity. Początkowo było to dla mnie spore zaskoczenie, jak zobaczyłem logo VDL na tylnej ścianie pojazdu, gdyż nie spotkałem się wcześniej ze Sprinterem zabudowanym przez tego producenta.
Linia nr 700, kurs relacji: Pasewalk, Bahnhof - Löcknitz, Bahnhof (z godziny 8:50 [SK] Mo-Fr) przez: Papenbeck, Polzow, Zerrenthin, Rossow
18 Oktober 2017 - Rossow. Musiałem dokładnie porównać detale tego autobusu ze zdjęciem z czerwca by się upewnić, że to ten sam wóz. Dodam, że to już drugie takie Citaro w taborze niewielkiej firmy Orwat bus.
Linia nr 700, kurs relacji: Pasewalk, Bahnhof - Löcknitz, Bahnhof (z godziny 16:00 Mo-Fr [S]) przez: Polzow, Zerrenthin, Rossow
6 Juli 2017 - Pasewalk, Richard Wagner Straße. Trasy autobusów międzymiastowych w niemieckich miasteczkach często zależne są od tego czy w danym dniu odbywa się nauka w szkołach. Przykładowo w dni szkolne autobus linii 700 o godzinie 16:00 z Pasewalku przejeżdża ulicami Pestalozzi Straße i Richard Wagner Straße by obsłużyć przystanek przy szkołach. W okresie wolnym od nauki o tej samej porze pomija wspomniane ulice jadąc na skróty przez Stettiner Chaussee.
Linia nr 700, kurs relacji: Pasewalk, Bahnhof - Löcknitz, Bahnhof (z godziny 16:00 Mo-Fr [S]) przez: Polzow, Zerrenthin, Rossow
18 Oktober 2017 - Löcknitz, Friedrich Engels Straße. W tym roku widoczny autobus miał chyba na stałe w obsłudze obieg obsługujący w ciągu dnia okolice Löcknitz. Tutaj wraca już ostatnim liniowym kursem linii 700 do Pasewalku na nocleg.
Linia nr 700, kurs relacji: Löcknitz, Bahnhof - Pasewalk, Bahnhof (z godziny 17:06 Mo-Fr [S]) przez: Rossow, Zerrenthin, Polzow
6 Juli 2017 - Pasewalk, Pestalozzistraße. Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego niż zrobić zdjęcie autobusów stojących na przystanku. Tymczasem jeśli obok znajdują się dwie szkoły i popularny sklep spożywczy, to nagle okazuje się, że podczas minutowego postoju autobusów trzeba trafić dosłownie na jedną sekundę, kiedy akurat nikt nie zasłania autobusów (osobiście tudzież swoim samochodem). I tak musiałem podejść bliżej jezdni niż zamierzałem, by nie mieć na zdjęciu ludzi na chodniku.
Linia nr 700, kurs relacji: Pasewalk, Schützenstr. - Löcknitz, Bahnhof (z godziny 13:20 Mo-Fr [S]) przez: Polzow, Zerrenthin, Rossow
17 August 2016 - Pasewalk, Löcknitzer Straße. Orwat Bus corocznie wymienia część swojej floty na nowe pojazdy. Warto zauważyć, że 100% taboru przewoźnika stanowią autobusy spod znaku gwiazdy.
Linia nr 700, kurs relacji: Pasewalk, Bahnhof - Löcknitz, Bahnhof (z godziny 8:50 [FA] Mo-Fr) przez: Polzow, Zerrenthin, Rossow
15 August 2016 - Pasewalk, Stettiner Chaussee. W okresie letnich wakacji szkolnych Orwat nie wykonuje zbyt wielu kursów liniowych. Co ciekawe główna baza przewoźnika w tym okresie świeci pustkami, co wskazuje, że autobusy kursują gdzieś po kraju obsługując wycieczki, kolonie i inne przewozy sezonowe i okazjonalne. Pozdrowienia dla Błażeja widocznego w kadrze. :)
Linia nr 700, kurs relacji: Löcknitz, Bahnhof - Pasewalk, Bahnhof (z godziny 15:10 [FA] Mo-Fr) przez: Bergholz, Rossow, Zerrenthin, Polzow
4 März 2016 - Érd, Budai út.
Ex-wiedeńskie Citaro, już przemalowane w barwy stołecznego, regionalnego przewoźnika zbliża się do dworca autobusowego w mieście Érd, które jest częścią aglomeracji Budapesztu. Za nim czai się Ikarus C80 na linii nr 722.
5 Juni 2015 - Löcknitz, Pasewalker Straße. Linia 700 to takie skrócone 705 o odcinek Löcknitz - Szczecin. Zauważyłem, że autobus, który przed południem wracał ze Szczecina, później kursował właśnie na linii 700.
Linia nr 700, kurs relacji: Pasewalk, Bahnhof - Löcknitz, Bahnhof (z godziny 12:30 Mo-Fr [S]) przez: Polzow, Zerrenthin, Rossow
2 Juni 2015 - Rossow, Dorfstraße. Wracając rowerem z Torgelow spodziewałem się spotkania na trasie autobusu linii 700 jadącego w kierunku przeciwnym. No i faktycznie takowy się pojawił i okazało się, że to jedna z nówek. Autobus szybko jechał, więc zjechałem na przystanek i nieco na wariata skonstruowałem widoczny kadr ze zwierzętami, ale autofocus się nieco spóźnił, bo trafił w białą powierzchnię przodu ;).
Linia nr 700, kurs relacji: Löcknitz, Bahnhof - Pasewalk, Bahnhof (z godziny 16:43 Mo-Fr [S]) przez: Rossow, Zerrenthin, Papenbeck
15 August 2013 - Löcknitz, Pasewalker Straße. Niektóre typowo polskie święta to bardzo dobra okazja by wybrać się do Niemiec na zdjęcia komunikacyjne. Przykładowo dzień 15 sierpnia wypadający w tym roku w czwartek jest u naszych zachodnich sąsiadów normalnym dniem roboczym, w którym odbywa się zresztą nauka w szkołach.
Linia nr 700, kurs relacji: Pasewalk, Bahnhof - Löcknitz, Bahnhof (z godziny 12:30 Mo-Fr [S]) przez: Papenbeck, Zerrenthin, Rossow
15 August 2013 - Löcknitz, Pasewalker Straße. Długaśny Mercedes na stojej stałej trasie. Jak widać w środku, troszkę osób nim jedzie, a to w sumie już końcówka tego kursu. Następnym zadaniem dla tego wozu był lokalny kurs do Bergholz z godziny 14:05 ([S] Mo-Fr) jako linia 715.
Linia nr 700, kurs relacji: Pasewalk, Schützenstraße - Löcknitz, Bahnhof (z godziny 13:20 Mo-Fr [S]) przez: Papenbeck, Zerrenthin, Rossow
3 Juni 2013 - Löcknitz, Pasewalker Straße. Przewozy w sieci połączeń VVG w okolicach Löcknitz wykonuje firma Orwat Bus. Flota taborowa przewoźnika składa się z różnych turystycznych i podmiejskich Mercedesów. Pojazdy Orwata kursują na liniach 700, 702, 705, 715 i 718. Autobus na zdjęciu miał kilkanaście minut spóźnienia, gdyż wykonał wariantowy podjazd rozkładowy (tzw. Rufbus) na życzenie pasażera do Bergholz.
Linia nr 700, kurs relacji: Löcknitz, Bahnhof - Pasewalk, Bahnhof (z godziny 16:43 Mo-Fr [S]) przez: Rossow, Zerrenthin
3 Juni 2013 - Pasewalk, Ueckerstraße. Długi Mercedes skręca w Marktstraße. VVG wciąż posiada kilka pojazdów 3-osiowych. Oprócz Mercedesa Integro L do niedawna na kursie szkolnym do Polic widywałem Setrę S317 UL, która również posiada obecnie białe barwy.
Linia nr 700, kurs relacji: Pasewalk,Schützenstr - Löcknitz, Bahnhof (z godziny 13:20 Mo-Fr [S]) przez: Polzow, Zerrenthin, Rossow
18 Januar 1996 - Warszawa, Dw. Centralny. Demonstracyjny MAN przebywał w Warszawie tylko kilka dni i był testowany na jedynej wówczas linii rozkładowo obsługiwanej przez pojazdy niskopodłogowe oraz na linii "AirportCity".
20 Juli 2010 - Gdynia Wielki Kack, ul. Starochwaszczyńska. 5:21, a ja zamiast spać sobie w cieplutkim łóżeczku focę pierwszy kurs linii 700. ;) BTW, pierwsza fota Gryfu na tej linii. Jako uzupełnienie dodam, że ten kurs robi wóz z N20. Pozdro dla Merolka.