24 Juli 2022 - Gdańsk, ul. Karwieńska.
W miniony weekend mogliśmy spotkać na linii G taką oto ciekawostkę. Akcja mega pozytywna, piętrus przewiózł tłumy pasażerów. Pozdrowienia dla machających.
23 Juli 2022 - Gdańsk, ul. Spacerowa. 7101 na dodatkowej brygadzie na linii pospiesznej G w związku zamknięciem al. Niepodległości w Sopocie, pomiędzy ul. Kasztanową, a Jana z Kolna w kierunku Gdyni. Pozdrowienia dla Kierowcy i reszty machających w autobusie.
12 März 2020 - Grodzisk Mazowiecki, ul. Sienkiewicza. ProCity stoi na przystanku „Grodzisk Kościół 01” w trakcie przerwy w wykonywaniu kursów na linii G (Grodzisk Mazowiecki - Petrykozy).
30 Mai 2020 - 12:49 - Huta Żabiowolska (gmina Żabia Wola, powiat grodziski), ulica Warszawska -> Główna. ProCity przetacza się przez wieś aby za chwilę skręcić na rondzie i wspiąć się na wiadukt aby przejechać nad trasą S8.
Kurs linii G (6): Petrykozy, Trakt Królewski (12:07) -- Grodzisk Mazowiecki, dworzec kolejowy (13:11) przez Grzegorzewice, Pałacowa (12:18).
5 Dezember 2019 - Żabia Wola, ul. Główna. Komunikację gminną w Żabiej Woli uruchomiono z początkiem września. Początkowo było to 6 linii (B, M, O, S, W, Z) kursujących po terenie gminy ale już po trzech miesiącach dokonano reorganizacji i do systemu włączono linie przelotowe MiM Trans i PKS Grodzisk Mazowiecki, zmieniając przy okazji trasy i oznaczenie niektórych linii. Linie MiM Trans z Warszawy do Mszczonowa i Piotrkowic zyskały oznaczenie M i S, a PKS z Grodziska do Grzegorzewic (o zmienionym kształcie i większej liczbie kursów) to obecnie G. Nie wiem jak wyglądała obsługa w początkowym okresie (tylko PKS GM?) ale obecnie linie kursujące tylko po terenie gminy oraz linie do Warszawy obsługuje MiM Trans, a PKS Grodzisk Mazowiecki ma jedynie linię G. Zdjęć autobusów/busów linii warszawskich nie wrzucam (może przy innej okazji) bo nie jeżdżą z oznakowaniem M i S.
7 Februar 2017 - Gorenice. Przyznam szczerze, że dziś po raz pierwszy miałem okazję jechać tym cackiem, wóz jest zadbany, dynamiczny, cichy, wygodny, ma ponad 10 miejsc dostępnych bezpośrednio z niskiej podłogi, czego chcieć więcej.
8 März 2016 - Gmunden, Bahnhof. Niemal każda moja wizyta w Gmunden
skutkuje opadem szczeny: w 2012 roku zaskoczyła mnie obecność Bombardierów z IVB, w 2015 roku nowy przystanek Traunseebahn na Klosterplatz, a w tym roku niespodzianką była nowa krańcówka dla tramwajów przy dworcu kolejowym (na foto). Generalnie cały czas coś się dzieje i - mimo protestów - w Centrum miasta trwa budowa torowiska, która połączy tramwaj z Traunseebahn.
4 März 2016 - Olkusz, Aleje 1000-lecia. W piątki, z racji tego, że w Olkuszu jest targ widoczny na zdjęciu MAN kursuje całą pierwszą zmianę + jedno kółko zmiany drugiej.
24 November 2015 - Olkusz, ul. Ks. S. Gajewskiego. Ciekawe co będzie z tym MAN-em, gdyż na G od stycznia wymagany będzie pojazd, nie starszy niż z 2004 roku, jego "brat" #010 został niedawno przemalowany i przenumerowany na #10, koncepcja była taka, aby #10 dać na linię 465, a w zamian #016 na WK, ponieważ tam nie ma wymaganego rocznika.
18 Juni 2015 - Olkusz, plac ZKG "KM". Aby spotkać tego MAN-a na linii, trzeba mieć niezwykłe szczęście, bowiem ostatnio, bardzo często strzela fochy i co trochę odwiedza warsztat, a widoczny w tle #010 jeździ codziennie i bezawaryjnie.
2 Februar 2015 - Witeradów. MAN jeździ głównie w szczycie, wykonuje 3 kółka rano i 2 popołudniu, wyjątkami są dni targowe wtedy jeździ całą pierwszą zmianę i dwa kółka z drugiej.
18 April 2012 - Nieborowice, ul. Rybnicka. Jak już wspominałem nowa gminna linia jest obsługiwana dwoma autobusami. Nie wynika to jednak z częstotliwości, a po prostu z dostosowania się do potencjalnych napełnień. Generalnie linia G wykonuje dziewięć kursów w dni robocze z czego pierwszy oraz dwa ostatnie są wykonywane widocznym na zdjęciu leciwym już Mercedesem. Na specjalną uwagę zasługują profesjonalnie wykonane rozkłady: http://img225.imageshack.us/img225/7215/2012041885.jpg Można się śmiać, ale liczy się godna pochwały inicjatywa. Bardzo fajnie, że próbuje się rozwijać komunikację zbiorową. Ponadto przy okazji utworzenia linii powstało kilka nowych przystanków.
18 April 2012 - Żernica, ul. Górnicza. 14 lutego tego roku gmina Pilchowice uruchomiła pilotażową linię Komunikacji Gminnej "G" która ma ułatwić przesiadkę do autobusów jadących do Gliwic oraz Knurowa. Linia jest okrężna. Wszystkie kursy zaczynają się i kończą w Żernicy jadąc przez Nieborowice, Łuże, Pilchowice, Leboszowice, Wilczą oraz Kuźnię Nieborowską. Fakt, że linia startuje w Żernicy i że do jej obsługi mają służyć dwa autobusy posiadające co najmniej 17 oraz 24 miejsca siedzące jasno wskazuje, że przetarg był pisany pod firmę pana Twardawy który niezwykłym zbiegiem okoliczności ma zajezdnię przy przystanku początkowym i autobusy o akurat takiej pojemności. Oprócz lokalnej firmy do przetargu stanął również gliwicki PKS, ale zażądał astronomicznych wręcz pieniędzy(Twardawa 2,70zł, PKS 8,64zł za wozokilometr). Bilet kosztuje złotówkę, a ulgowy pięćdziesiąt groszy. Linia będzie kursować do 30 czerwca. Co dalej - to już zależy od zainteresowania autobusem mieszkańców.
1 November 2011 - Płock, Góry, linia G
Po ostatnich wyborach samorządowych Płock zmienia się na plus - nowe podejście w KM, nowe podejście w ratuszu. Dzięki zatrudnieniu fachowców, w tym roku na akcję cmentarną pojawiły się sensowne mapki, nadto wreszcie ucywilizowano oznaczenie linii z Kutnowskiej do Dobrzykowa, nadając jej imię G.
2 November 2010 - Klwatka Królewska, gm. Gózd. Wahadło do Grzmucina, rozwożące dzieciaki ze szkoły w Gozdzie. Szkoda, że brak odpowiedniej informacji na wyświetlaczach :(
21 September 2010 - Grzmucin, gm. Gózd. Jak tak sobie stałem między krowami czekając aż nadjedzie, pomyślałem sobie - aż nie wierzę, że tą drogą zaraz przejedzie MAN NG272. Ale przyjechał, tak jak każdego popołudnia w dni nauki szkolnej. Szkoda, że akurat na pięć minut zaszło słońce.
Pozdrowienia dla kierowcy :-)
10 September 2010 - Kiedrzyn, gm. Gózd. Pierwszym razem gdy na niego polowałem, to się trochę przeliczyłem - spodziewałem się, że będzie jechał prosto z DK12 obok dawnej pętli 1BIS. Ale nie, on się przeciska między domami w Kiedrzynie. Podobnie jak większość ekspresowych busów przyjeżdżających do Radomia od strony Rzeszowa.
10 September 2010 - Grzmucin, gm. Gózd. Okazuje się, że przegub na tym odcinku naprawdę jest potrzebny - kurs jest właściwie szkolny. W związku z tym zrodziła się w mojej głowie teoria, że UG Gózd, samodzielnie obsługujący przewozy szkolne na swoim terenie, dopłacając do linii G zażyczył sobie takie dwa kursy z wahadłami do Grzmucina i Małęczyna, by zapewnić w ten sposób dojazd do szkoły dzieciakom z tych miejscowości. Wobec tego bledną moje zarzuty o słabe wykorzystanie kursu, dziwaczną trasę i brak przystanków czy rozkładów.
6 September 2010 - Małęczyn Stary, gm. Gózd, ul. Radomska. Drugie wahadło na tym ciekawym kursie. Po co to tam jeździ, nie pytajcie. Ale przynajmniej jest ciekawie. Teraz w Małęczynie pojawia się 24, B oraz G.
6 September 2010 - Klwatka Królewska, gm. Gózd. Dwa razy dziennie - rano w kierunku Gozdu i po południu w kierunku Radomia - G wykonuje wahadło do Grzmucina oraz do Małęczyna. To drugie to wymysł MPK, ale to pierwsze to powrót do tradycyjnej trasy tej linii. Przykładowo według rozkładu w 1999 roku G zajeżdżało do Grzmucina w dni powszednie kursami z Radomia o 12:15, 14:30 i 22:30, z Gozdu o 5:00, 5:35 i 7:15, w dni wolne od pracy z Radomia o 7:35 i z Gozdu o 17:45. I pamiętam na tym tylko Ikarusy.