9 April 2012 - 13:19; Rybnik - Wielopole, ulica Lipowa / Gliwicka. Coraz więcej tablic pojawia się na rybnickich przystankach. 40 okrężna -> DKM
przez -> Maroko-Nowiny, Orzepowice, Rybnicką Kuźnię.
27 Januar 2012 - 11:34, Rybnik - Śródmieście, ulica Jankowicka. Od ostatniej zmiany rozkładu (tj. 12 grudnia 2011r.), wraz z linią nr 5, ulicą Jankowicką kursują także autobusy linii nr 52. 5 okrężna → Rybnik DKM, przez: Zamysłów, Popielów, Radziejów.
26 November 2011 - Rybnik - Ligota-Ligocka Kuźnia, ul. Prosta. Zdjęcie dodaję z powodu ciekawostki związanej z danym pojazdem. Od ponad tygodnia testowany jest bezprzewodowy internet, szkoda tylko że zasięg jest słaby. Pozdrawiam :)
27 Oktober 2011 - 16:02; Rybnik - Paruszowiec-Piaski, ulica Ogrodowskiego. Jedyna linia, która kursuje planowo ulicą Ogrodowskiego. Przewóz Szkolny 4 - Książenice Kościół -> Rybnik Ligota-Ligocka Kuźnia Gimnazjum nr 10.
26 August 2011 - 16:31; Rydułtowy, ulica Strzelców Bytomskich. W tym tygodniu pasażerowie linii 204 wożą się Citaro. 204 - Rydułtowy Bednorz Pętla -> Wodzisław Śląski Dworzec Autobusowy.
17 Juni 2011 - 17:27; Żory, ulica Wodzisławska. Coś mam szczęście do tego Citaro. ;) 212 - Żory Dworzec Autobusowy -> Wodzisław Śląski Dworzec Autobusowy.
13 Juni 2011 - Rybnik - Orzepowice, ulica Energetyków; zatoczka przy tutejszym szpitalu. Jak widać, tłumy waliły drzwiami i oknami, ale aż 5 kontrolerów widocznym Peżotem musiało przyjechać sprawdzić bilety - chyba powietrzu ;) Za gejem czai się #3423.
13 Juni 2011 - 23:25, Rybnik - Północ, ulica Gliwicka. Dzisiaj w Rybniku od 21 do 23 odbył się jedyny koncert w Polsce znanego piosenkarza Bryana Adamsa. Z tej okazji zostały uruchomione dodatkowe linie: A, B i C, które dowoziły pasażerów z tak właśnie oznaczonych parkingów pod stadion.
6 Mai 2011 - 14:28; Rybnik - Rybnicka Kuźnia, ulica Strefowa/Podmiejska. Pierwsza reklama na ex Finlandczykach. 40 okrężna -> Rybnik DKM
przez -> Maroko-Nowiny, Orzepowice, Rybnicką Kuźnię WORD.
10 März 2011 - 17:15; Rybnik - Kłokocin, ulica Włościańska. Od 15 lutego otwarto nowy wiadukt na ulicy Włościańskiej, dzięki temu pasażerowie linii 45 nie muszą przesiadać się do linii zastępczej 45B. 45 - Rybnik Kłokocin Pętla -> Zwonowice Pętla.
18 Januar 2011 - 14:14; Rybnik - Smolna/Śródmieście, ulica Reymonta. Ostatnie moje foto 8 przez Reden w obsłudze Transgóru, popełnione od niechcenia. Po niespełna 2 miesiącach zdjęcie nabrało wartość historyczną. 8 - Rydułtowy Rynek -> Rybnik DKM
przez -> Radlin Reden.
23 Februar 2011 - 11:20; Wodzisław Śląski, ulica Jastrzębska. Drugie Citaro w Wodzisławiu. Rano oba jeździły na 212. 212 - Wodzisław Śląski Dworzec Autobusowy -> Świerklany Szyb.
14 Februar 2011 - 13:17; Żory, ulica Dąbrowskiego. Nie przypuszczałem, że ustalenie jego pochodzenia będzie wręcz banalnie łatwe, a sam wóz ma już 2 zdjęcia u jednego z poprzednich właścicieli. 212obj. - Wodzisław Śląski Dworzec Autobusowy -> Żory PKP.
14 Februar 2011 - 14:30; Żory, aleja Wojska Polskiego. Od dzisiaj mamy nowy, najdłuższy twór MZK Jastrzębie(pomijając wodzisławskie linie okrężne). Kurs z Żor do Wodzisławia jedzie 78 minut, zalicza 3 wjazdy kieszeniowe, w tym jeden wariantowy oraz rozpoczyna swój bieg już spod PKP w Żorach. Kuriozalny jest fakt, iż jadąc tylko 5 minut wcześniej z Żor linią 105, a następnie przesiadając się na "erkę" w Jastrzębiu, jesteśmy na dworcu w Wodzisławiu 20 minut wcześniej od bezpośredniego połączenia. :D 212obj. - Żory PKP -> Wodzisław Śląski Dworzec Autobusowy
przez -> Świerklany UG.
13 Februar 2011 - Wodzisław Śląski, zajezdnia firmy V-Bus. Takim oto sposobem, po prawie pięciu latach przerwy, Citaro ponownie zawitało do V-Busa. Dzięki Łukasz za info.
7 Februar 2011 - 10:58, Pszów, ul. Traugutta. Dzisiaj w końcu po raz pierwszy poczułem wiosnę - cały dzień świeciło piękne słoneczko, a temperatura oscylowała w granicach 10 stopni.
10 -> Pszów DA