13 September 2010 - Mąkosy Stare, gmina Jastrzębia. Berlińczyk wraca z Lewaszówki jednym z trzech wydłużonych tam kursów. Aktualnie linia L w dni powszednie ma pięć wariantów trasy i jest obsługiwana trzema brygadami (dwie standardowe i jedna deskorolka) z częstotliwością na tyle nieregularną, że po dłuższym wpatrywaniu się w rozkład zrezygnowałem z wyliczenia taktu :D w każdym razie ciekawostką są dwa kursy wyruszające z Radomia o tej samej porze i na terenie gminy Jastrzębia rozjeżdżające się w innych kierunkach.
Pozdrowienia dla kierowcy :-)
30 April 2010 - Lewaszówka, gmina Jastrzębia. Od 1 kwietnia autobus MPK dociera tu 2 razy dziennie - rano i po południu, od poniedziałku do soboty. I w ten sposób symbol linii L obsługującej Jastrzębią zyskał uzasadnienie - L jak Lewaszówka ;-)
Od wielu lat kursująca na trasie Radom Dworzec Linii Podmiejskich - Jastrzębia, linia L pod pieczą MPK rozrosła się do imponującej liczby wariantów trasy. Jeszcze niedawno na terenie miasta L miała 3 wersje trasy:
- z dworca PKP przez Malczewskiego w dni powszednie z wyjątkiem czwartków (aktualnie nieobsługiwany)
- z podjazdem pod dawny Dworzec Linii Podmiejskich w targowe czwartki (aktualnie we wszystkie DP)
- skrócony do Dw. L. Podm. w soboty i niedziele.
Na terenie gminy Jastrzębia L także kursuje kilkoma wariantami trasy:
- do Jastrzębi (tradycyjna trasa, czas przejazdu 35 minut)
- do Bartodziej przez Jastrzębię (czas przejazdu 38 minut)
- do Gorynia przez Jastrzębię, Bartodzieje, Wolę Goryńską (czas przejazdu 50 minut)
- do Gorynia przez Mąkosy (czas przejazdu 51 minut)
- do Gorynia przez Mąkosy z wjazdem kieszeniowym do Bartodziej przez Jastrzębię (kurs killer, czas przejazdu 67 minut)
- do Lewaszówki przez Mąkosy (czas przejazdu 56 minut)
Pozdrowienia dla przyjaznego kierowcy. Muszę sobie wydrukować jakieś wizytówki z adresem strony, bo czasem kierowcy pytają gdzie w internecie będzie zdjęcie.
30 April 2010 - Mąkosy Stare, gmina Jastrzębia. Od 1 kwietnia wprowadzono nowy, jeszcze bardziej wydłużony wariant linii L - do Lewaszówki oraz wariant wariantu kursu do Gorynia - przez Wolę Goryńską. Ucieszyło mnie, że jest zainteresowanie tymi kursami, więc tak szybko nie znikną. Wygląda na to, że L jest teraz oczkiem w głowie MPK ;-)
Póki co wydłużanie linii zatrzymało się na Lewaszówce - ale może to nie jest ostatnie słowo? Głowaczów? Warka? Czekam :D