9 Juni 2010 - Tczew, ulica Wojska Polskiego.
Z ciekawostek tczewskich:
Most, który widać na zdjęciu będzie rozebrany i zbudowany od nowa. Co spowoduje objazdy wszystkich linii, prócz 14, 9, 7 i 6.
Drugą z ciekawostek jest coś dla miłośników kolei oraz autobusów. Jak wiemy dworzec PKP w Tczewie jest modernizowany w związku z modernizacją linii kolejowej E-65. A żeby jeszcze polepszyć nam komfort przesiadki z pociągu na autobus, miasto Tczew doda coś od siebie. Otóż 16 lipca rozpocznie się przebudowa terenów wokół dworca, powstanie zintegrowany węzeł transportowy widoczny na zdjęciach poniżej.
Więcej na www.tcz.pl, forum oraz w linkach ze zdjęć.
19 Juni 2010 - Tczew, ulica Jedności Narodu. Zawsze jak jadę do Tczewa to pogoda musi się zmieniać na gorszą. Obojętnie kiedy nie pojadę, zawsze mnie chmury złapią...
8 Juni 2010 - Tczew, ulica Gdańska. Prehistorycznie.;)
Dla wielbicieli firmy Latocha mam wspaniałe informację. Otóż firma rozwija się i już posiada w swojej flocie 3 Mercedesy O404: pierwszy, drugi i trzeci. Dwa ostatnie kursują na regularnych liniach, a pierwszy, możliwe, jako rezerwa, lub wynajmy. Nie zauważyłem go przez 3 dni, dlatego domniema, że jest wykorzystywany w tych celach.;)
Przy okazji autokarów to Axery 7101 i 7104 z Wioli dostały piękną reklamę boczną.
7 Juni 2010 - Tczew, ulica Czatkowska. Po prawej słynne niemieckie wały, przecięte w 2 miejscach przez drogi dojazdowe do osiedla.
W przeciągu 5 minut przejechały tędy dwa PKSy, 4ka, a jakieś 2-3 minuty przed tym "szczytem" 6tka. I jaka logika w rozkładach?
Według mnie 6tka powinna być obsługiwana czymś wielkości Autosana H7 i penetrować osiedle, a dalej już normalnie. O zwiększeniu częstotliwości też można pomyśleć.
1 Juni 2009 - Sanok-Dąbrówka, ul. Krakowska. Obecnie takiego zdjęcia nie da się już powtórzyć. Powyższy bus jeździ obecnie w barwach Veolii (biało-czerwonych). Jest to pierwszy Sprinter Veolii w Polsce, który został przemalowany.
8 Juni 2010 - Tczew, ulica Jana Matejki. Mały objazd spowodowany przez rozstawienie przeszkód na Nowowiejskiej.
Ten turek jeszcze wygląda dobrze. W porównaniu do niektórych, można rzec, wyśmienicie!;)
14 Mai 2010 - Toruń, al. Solidarności. W trakcie jazdy naszym Ikarusem do Warszawy odwiedziliśmy Toruń, Włocławek i Płock, jednak trzeba przyznać że pomysł jazdy tą trasą zamiast 'siódemką' był mocno chybiony niestety.
11 Mai 2010 - Czerteż. Kurs szkolny Sanok Zajezdnia-Strachocina z 13:05, oczywiście nieotablicowany, frekwencja oczywiście zerowa. Za to kierowca na zdjęciu przypala papierosa, choć ze względu na pojazd, którym jeździ można to zrozumieć ;).
11 Mai 2010 - Czerteż. Za czasów PKS Connex Sanok zakupiono 2 takie Sprintery, zabudowane w sanockim Automecie. Pojazdy te miały służyć na kursach pospiesznych Sanok-Lublin. Niestety, pasażerów Veolii zabrała firma Galicja Express z Opola Lubelskiego (nic dziwnego, od początku o to dbali). Po ograniczeniu w kursowaniu połączeń do Lublina jeden ze Sprinterów trafił do Gorlic, drugi zaś pozostał w Sanoku. Ostatnio drugi Sprinter ponownie został przeniesiony z Gorlic do Sanoka i prawdopodobnie pozostanie tu już na stałe. Na zdjęciu wykonuje kurs szkolny Kostarowce Szkoła-Zabłotce z godz. 13:15.
3 Mai 2009 - Tczew, ulica 30 Stycznia.
A tak z ciekawostek dotyczących oddziały pomorskiego. Veolia ma na sprzedaż trzy z nowszych wynalazków. Szkoda, że chcą się ich pozbyć, chyba że przywitamy w zamian za nie jakieś ładne Autosany SanCity.;)
5 April 2010 - Tczew, ulica Jagiellońska. A w Tczewie w poniedziałek można było spotkać tylko i wyłącznie Mercedesy. Na 8 jeździł Citaro, na 3 jeździły LFy Conecta. Volva siedziały se w zajezdni.
Z ciekawostek tczewskich:
Byłe wozidła dalej stoją gdzieś w rogu, jeden z autosanów dostał reklamę na cały bok. Z takich ważniejszych spraw to rozkłady jazdy nie są zbyt często aktualizowane i "nadzorowane". Przykładem jest przystanek przy samej siedzibie Veolii.
29 Januar 2010 - Olomouc, Rybářská ul., výluková linka a-777 jezdí od 30.11.2009. Je vedena v trase Tržnice-U Učiliště-Přichystalova a projíždí úzkými ulicemi v zahrádkářské oblasti u řeky Moravy. V těchto místech autobus nikdy jindy nepotkáte :-)
9 Januar 2010 - Tczew, ul. Jagiellońska. Główna miejska linia autobusowa, podczas szczytu kursuje średnio co 7min. Jednak trasa tej linii przebiega przez całe miasto, dlatego do niektórych miejsc leżących na trasie lepiej dojechać innymi liniami, a nawet dojść pieszo.
9 Januar 2010 - Tczew, Dworzec PKP. Stąd wyruszają wszystkie linie autobusowe w Tczewie, nie ważne czy to miejskie czy pozamiejskie. Rozkład jazdy autobusów był specjalnie dostosowany do przyjazdów pociągu, przez to niektóre linie nie jeździły regularnie, zwłaszcza wieczorami i w weekendy. Po 13 grudnia, kiedy to zmieniono rozkład jazdy pociągów, a autobusów w Tczewie nie, przyjeżdżając pociągiem późnym wieczorem możemy być pewni, że nie będziemy mieli w najbliższym czasie autobusu.
9 Januar 2010 - Tczew, ul. Gdańska. Jeden z dwóch wozów w Tczewie, które posiadają klimatyzację. Linia relacji Dworzec PKP - Dworzec PKP, nie dość że rozkład jazdy tej linii jak i pozostałych jest chaotyczny to na dodatek występuje w różnych kursach, po za normalnym kursem jest również kurs przez oczyszczalnie, albo kurs do przystanku ZWiK.
29 August 2009 - Sanok, d.a. Toruński Mercedes odpoczywa, by za 10 godzin ponownie wyruszyć w nocny kurs Sanok - Gdańsk p. Rzeszów, Mielec itd. ;). Długość kursu: 776km, czas przejazdu: 14,5 godziny. Zdjęcie z dedykacją i pozdrowieniami dla Mike'a.
17 August 2009 - Tczew, Jagiellońska. Ktoś wie co ma oznaczać ta 5? Mogę domyślać się, że to jest linia nr 5(ZKM Tczew linii nr 5 nie ma, wiec PKS jeździ z niektórymi kursami jako 5? Coś podobnego do 10?;) )
18 August 2009 - Tczew, ulica Jedności Narodów. A przy okazji, ten wóz miał mały, miejscowy szum medialny. W telewizji TeTka był reportaż o zakupie nowego autobusu przez ZKM.;)
10 Mai 2009 - Sanok-Dąbrówka, ul. Krakowska. Świetne są te nasze sanockie Intouro :). Szkoda, że tylko 2 sztuki, gdyż Veolię na pewno stać by było na kolejne 2.
29 Juli 2009 - DK1 w okolicach Otłoczyna. Kurs pospieszny Kołobrzeg (9:00) - Łódź (18:30) przez: Sianożęty, Ustronie Morskie, Mielno, Koszalin, Człuchów, Chojnice, Plewno, Toruń, Ciechocinek, Włocławek, Zgierz. Długość trasy 472 km. Kurs wykonywany w okresie letnich ferii szkolnych.