26 August 2020 - Gera, ulica Turyńska (Thüringer).
Nieplanowy "zatramwaj". Z jakiego powodu był uruchomiony? Kiedyś się dowiecie tego pod innym zdjęciem.
W ostatnią sobotę 2023 roku został uruchomiony jednodniowy zatramwaj z okazji awaryjnych prac w okolicy przystanku "Łagiewniki Targowisko". Przejeżdżając tamtędy zauważyłem, iż pracowali coś przy sieci trakcyjnej na wysokości skrętu w kierunku Chropaczowa. Można powolutku snuć domysły, iż powrót "siedemnastki" do Chropaczowa i Lipin zbliża się wielkimi krokami.
17 Juli 2023 - Ulm, aleja Alberta Einsteina (Albert-Einstein-Allee).
W szczycie komunikacyjnym, kiedy linia nr 2 zwiększała swoją częstotliwość z 10 do 5 minut, mniej-więcej co drugą brygadę stanowiły autobusy. O ile zdecydowaną większość trasy stanowią pasy autobusowo-tramwajowe, więc nie ma problemu z obsługą przystanków przez dwie trakcje. Kłopot stanowią takie odcinki jak ten. Jedyną informacją, że dany kurs był nietramwajowy stanowił komunikat na wyświetlaczach informacji pasażerskiej, przystankowej. Oczywiście nie każdy śledził ekrany i wielokrotnie się zdarzyło, że autobus odjeżdżał pusty obok peronu szynowego.
Ogólnie taka częstotliwość kursowania to moim zdaniem była nadpodaż, ale kto bogatemu zabroni. Aleją jednego z najwybitniejszych fizyków kursowała również autobusowa linia nr 5 co 10 minut, która pusta odjeżdżała z przystanków.
8 Januar 2023 - Chorzów, ul. Katowicka. Linia zastępcza uruchomiona z powodu wyłączenia dwóch odcinków sieci tramwajowej: Łagiewniki Zajezdnia - Chorzów Rynek oraz Dąb Huta Baildon - Katowice Stęślickiego.
8 Januar 2023 - Chorzów, skrzyżowanie ulic Floriańskiej i Filarowej. W sumie to nie wiem dlaczego T-10 poprowadzono naokoło, zamiast prosto przez Katowicką.
8 Januar 2023 - Chorzów - Rynek. Na pół roku wystartował nowy zatramwaj, na razie mamy trzech przewoźników 2 x BN - UT Pawelec, 1 x BN - Meteor, oraz 2 x CN & 1 x BN - SimKol sp.z.o.o., jak będzie dalej, zobaczymy.
Pozdrowienia dla kierowcy!
Miał być MAZ od Pawelca (Pawelec obsługuje jeden plan linii T-11 od wczoraj) lecz niestety raczył zdefektować. Jednakże jak dobrze widziałem podmiana pojawiła się już na następnym kółku. W zamian za to Volvo, które powoli staje się rzadkością.
23 Juli 2022 - Bytom, ul. Wrocławska. Zastępcza linia T38 kursuje co 20 minut na trasie Bytom Kościół Św. Trójcy - Wrocławska - Powstańców Warszawskich - Kraszewskiego - Akacjowa - Woźniaka - Powstańców Śląskich - Rudzkiego - Orląt Lwowskich - pl. Słowiański - Prusa - Bolesława Chrobrego - Kwietniewskiego - Wrocławska - Bytom Kościół Św. Trójcy. Widoczna w tle po lewej zatoczka to przystanek początkowy i końcowy. Zapewne w poniedziałek Straż Miejska przegoni stamtąd samochody parkujące na zakazie.