1 Dezember 2023 - Władysławowo, ul. Żwirowa.
Babcia pozuje do zdjęcia podczas przejazdu technicznego z Władysławowa do Kłanina, skąd wróci liniowo jako linia 657.
4 Dezember 2023 - Górczyn.
Linia 660 do Białogóry, jedna z bardziej lubianych przeze mnie tras z puckiej placówki PKSu. Do tego #6566, to pierwszy poprowadzony przeze mnie zielony autobus. :)
28 November 2023 - Sosnowiec, ul. Batalionów Chłopskich. Helmut przedziera się przez drzewną gęstwinę w pięknej zimowej szacie, aby za dwie minuty zakończyć kurs pociągu 273 na skróconej relacji do przystanku Klimontów Basen. Obecnie na stanie spółki znajduje się 5 wagonów tego typu, 901, 910, 912 i 914 w Będzinie przeznaczone do obsługi linii 27, oraz 906 który przechodzi rejestrację w Gliwicach i przez jakiś czas ma służyć jako rezerwa na linię 9.
28 November 2023 - Sosnowiec, szlak linii 27 za podwórzami domów przy ul. Batalionów Chłopskich. Już od niespełna miesiąca dwa pociągi na rzeczonej linii obsługują popularne Helmuty, dzisiejsze bardzo ładne opady śniegu zmotywowały mnie do udokumentowania tego stanu rzeczy. Obok torowiska biegnie prywatna droga dojazdowa do domów, jeden z mieszkańców pobliskiego domu wykonuje zdjęcia ludziom i straszy wezwaniem policji każdą osobę jaka znajdzie się w jej pobliżu. Dodam jeszcze fakt że tabliczka informująca o tym znajduje się tylko z jednej jej strony, przychodząc od strony ul. Hubala-Dobrzańskiego nikt nie może sobie zdawać z tego sprawy.
10 Dezember 2010 - Poznań, ul. Strzelecka. Nieco zmrożony tramwaj linii 3 zbliża się do przystanku Łąkowa. Nieco ponad 10 lat później przyszło mi sfotografować ten sam wagon, jednak już w roli pojazdu zabytkowego, niemal w tym samym miejscu ->KLIK.
10 März 2023 - Brodnica Górna, ul. Kartuska.
Ostatni liniowy Mercedes O407 w Gryfie minął właśnie Złotą Górę w drodze do Przewozu, gdzie zakończy swój kurs a następnie zjedzie na nocleg do Goręczyna.
13 März 2023 - Pręgowo, ul. Ostróżki.
Witamy pierwszą Setrę S415UL na pokładzie! Nowa jakość na trasach do miejscowości Kolbudy, Łapino i Buszkowy. Z niecierpliwością czekamy na więcej, a także na odpowiedź konkurencji. ;)
13 März 2023 - Pępowo, ul. Armii Krajowej.
Ciekawe spotkanie, z jednej strony najnowszy nabytek PKS Gdańsk, z drugiej testowany przez GRYF Solaris złapany w trakcie przejazdu technicznego do Gdańska. Pozdrowienia dla kierowców!
10 März 2023 - Kartuzy, ul. Majkowskiego.
Trzeci dzień busika na trasie, całkiem odważny schemat malowania, trzeba będzie się do niego przyzwyczaić. ;)
21 Januar 2023 - Grodzisk Wielkopolski, ul. Żwirowa. Autobus kolejowej komunikacji zastępczej za pociąg KW77430 "PKM3" wyruszył przed chwilą w drogę do Wolsztyna. KKZ został uruchomiony z powodu remontu linii kolejowej numer 357 między Grodziskiem Wielkopolskim a Wolsztynem.
Mercedes-Benz 815 D / Auwärter Teamstar Kombi #RSA 16656
4 Februar 2023 - Sanok, ul. Lwowska. Prawdopodobnie ostatnie zdjęcie tego wozu.. Kilka dni później w miejscowości Krzywe k. Dydni wóz zleciał do rowu zsuwając się z jezdni.
27 Januar 2023 - Sanok, ul. Krakowska. Citara #251-#255 i ich brat #267 dostali czarny pas po obu stronach poszycia bocznego w celu zamaskowania prawdopodobnie elementów, które mogłyby w przyszłości skorodować.
21 Januar 2023 - Grodzisk Wielkopolski, ul. Kolejowa. Autobus kolejowej komunikacji zastępczej w śnieżycy czeka do godziny odjazdu. O 12:43 odjedzie do Wolsztyna za pociąg KW77430 "PKM3" z Poznania Głównego. KKZ został uruchomiony z powodu remontu linii kolejowej numer 357 między Grodziskiem Wielkopolskim a Wolsztynem.
PS. Nie jestem pewny, czy dobrze "nagrzebałem" z własnością pojazdu. Ewentualnie proszę o sprostowanie.
21 Januar 2023 - Ostróda, ul. Szosa Elbląska. Jeden z pięciu kursów umożliwiających dojazd w sobotę z Ostródy do Miłomłyna (i jeden z trzech do Liwy). Wcześniej od czasów Covida nie było nic. W Ostródzie w sobotę od Lipnickiego kursuje tylko jeden obieg, właśnie ten. Również tutaj kurs organizowany jest od Piławek, a do Piławek jest komercyjny.
Linia 100, kurs relacji Ostróda ul. Jana Pawła II (11:00) - Liwa (11:23) przez Piławki, Miłomłyn, długość trasy 16 km. Kursuje od poniedziałku do soboty oprócz świąt.
17 Dezember 2022 - Kraków - Bieńczyce, ul. Kocmyrzowska.
Wagon podjeżdża na przystanek początkowy. Zaskoczyło mnie jak długie postoje są tutaj na Wańkowicza. Jest ok. 20 minut przerwy, zwykle przerwa na tymczasowych końcówkach ograniczała się do niezbędnych kilku minut by zmienić kabinę.
17 Dezember 2022 - Kraków - Wzgórza Krzesławickie, pętla Wzgórza Krzesławickie.
Linia 22 zastępuje na Wzgórzach linię 1. W przyszłym roku pożegnamy się z pętlą tramwajową w obecnym kształcie. W ramach budowy drogi S7 i rozbudowy ul. Kocmyrzowskiej od węzła S7 do ul. Bukszpanowej linia trwamwajowa również zyska nowy wygląd. Sama pętla zostanie powiększona, powstanie również terminal autobusowy z czterema peronami, stojaki na rowery oraz poczekalnia wraz z punktem socjalnym dla kierowców i motorniczych. Terminale autobusowe i tramwajowe będą całkowicie zadaszone. Prace powinny rozpocząć się w drugim kwartale przyszłego roku. Po wykonaniu tej inwestycji, będzie to druga w Krakowie pętla autobusowo-tramwajowa całkowicie zadaszona. Pierwsza powinna powstać pętla Górka Narodowa P+R w ramach budowy linii tramwajowej na Górkę Narodową.
17 Dezember 2022 - Kraków - Bieńczyce, tymczasowa końcówka Wańkowicza.
Tramwaje wróciły na ul. Kocmyrzowską, jednak kursują na niej w ograniczonym zakresie. Nadal zawieszona jest linia 5, a linia 1 dojeżdża tylko tutaj. Jest to związane z postępami na budowie trasy S7, a konkretniej przy budowie węzła Grębałów, który tu powstaje. Przy dobrych wiatrach taki układ będzie funkcjonował przez niecały rok. Po wakacjach 2023 ma być udostępnione torowisko w relacji na wprost Kocmyrzowska -> Łowińskiego, a nowa pętla Wzgórza Krzesławickie w 2024 r.
17 Dezember 2022 - Kraków - Nowa Huta, ul. Kocmyrzowska.
Mamy połowę grudnia i zgodnie z wakacyjnymi zapowiedziami ruch tramwajowy wrócił na ul. Kocmyrzowską. Po nowym torowisku jedzie się płynnie, równo i żwawo, niestety zimowa pogoda trochę to ogranicza i motorniczowie nie rozpędzają się zbytnio na tym odcinku. Na Kocmyrzowskiej na razie zobaczymy tylko linię 1.