28 November 2010 - Rozdroże Izerskie, DW 404. Jeszcze kikanaście metrów pod górkę, potem 10 km z góry ;). Kurs pospieszny Łódź - Świeradów-Zdrój, przez Zduńską Wolę, Sieradz, Kepno, Oleśnicę, Wrocław, Strzegom, Bolków, Jelenią Górę, Piechowice, Szklarską Porębę.
28 November 2010 - Warszawa, ul. Indiry Gandhi. Pierwsza zima tej jesieni. W dodatku odpowiednie służby zaskakująco szybko zminimalizowały jej skutki. A w tle 136 na objeździe frezowanej ul. Płaskowickiej.
27 November 2010 - Wałbrzych, al. Wyzwolenia, po prawej dawny Górniczy Dom Kultury, wcześniej kino Capitol.
Za Niemca wyglądało to jak na zdjęciu nr 259119.
27 November 2010 - Wałbrzych, ul. Andersa. Linia 10 podczas remontu tego odcinka ma możliwość jazdy pod prąd. Niestety nikt nie pomyślał, że gdy na tym odcinku spotkają się dwa autobusy może być problem (strzałem w dziesiątkę było umiejscowienie przystanku na odcinku wahadłowym, już za sygnalizatorem... po zatrzymaniu się na przystanku ruszamy na własne ryzyko, gdyż nie wiadomo jaki sygnał wyświetla).
27 November 2010 - Wałbrzych, ul. Andersa. Zima tym razem zaskoczyła remontujących drogi, rozkopali, śnieg przysypał i będzie tak stało, a korki w siną dal... Kierowcy autobusów zjeżdżający z Konradowa nie mają łatwo, ciasno, trzeba się nagimnastykować żeby wykręcić.
27 November 2010 - Wałbrzych, ul. Piłsudskiego. W zeszłym roku obiecywałem fotki z serpentyn, nie dotrzymałem słowa i fot nie było, ale w tym roku nadrabiam, zima już w Wałbrzychu.
25 November 2010 - Suwałki, ul. Reja. Pierwsze zdjęcie Conecto na trasie. Odnawianie taboru to nie jedyne zmiany w suwalskiej KM. Latem przeprowadzono wymianę wiat przystankowych, a od niedawna na niektórych przystankach mamy elektroniczny system informacji pasażerskiej.
Tak na marginesie, dzisiaj spadł pierwszy śnieg ;)
5 März 2010 - Wrocław, d.a. Marzec, a jeszcze we Wrocławiu śnieg padał. Takim wozem to aż chce się jechać do Anglii lub Irlandii :) Wozu nie było w bazie, więc dodaję.
31 Dezember 2009 - Skarżysko-Kamienna, al. Niepodległości. Man jako A w kierunku skarżyskiego dworca. Obok widać znak odnoszący się do widocznego w tle skrzyżowania. Jakby się ktoś uparł to i w prawo można do Warszawy dojechać, a w lewo do Mirca. Czyli inaczej mówiąc gdzie by nie skręcić to i tak dotrzemy do tych trzech miejsc. :-)
A Starachowice (Kopalniana) - Skarżysko-Kamienna (Dworzec PKP)
12 Februar 2010 - 13:35; Koszalin, ul. Oskara Lange(go), skręt w ul. Śniadeckich.
Ładnie się położył na lewym boku, jeden z lepszych zakrętów w mieście.
9 Februar 2010 - 13:26. Skarżysko-Kamienna, ul. Stefana Żeromskiego. Mercedes obsługujący 14 zmierza w kierunku Przychodni kolejowej. Niezłą frekwencję miał ;)
19 Februar 2010 - Gdańsk, Pętla Targ Sienny. Jadąc tramwajem zobaczyłem tego oto MAN'a, szybko wyskoczyłem z niego i strzeliłem fotkę. Zaraz po tym MAN odjechał. Za autobusem stoi KIA policyjna, kierowca z policjantem oglądali przód pojazdu.
18 Februar 2010 - Gdańsk, ul.3 Maja. Trupowaty Mercedes wjeżdża do centrum miasta. Darmowa linia nr 831 jest obsługiwana przez dwa pojazdy. W 2008 roku trasa linii została zmieniona w wyniku tego, iż większość pasażerów nie było klientami Carrefoura. Wcześniej linia kursowała bezpośrednio między dzielnicami Chełm i Piecki-Migowo(Morena), teraz jeździ ona przez centrum, przez co dojazd do Chełma został wydłużony. Ów przypadek w doskonały sposób pokazuje, iż są potoki pasażerskie między tymi dzielnicami, jednak linia 227 nie jest w stanie ich obsłużyć ( za mała częstotliwość i punktualność).
14 Februar 2010 - Gdańsk, Strzyża - al. Grunwaldzka. Jedna z najbardziej niepunktualnych linii w mieście, która dzięki swojej relacji cieszy się wysokim zapełnieniem na całej trasie.
6 Februar 2010 - Radom, skrzyżowanie Ofiar Firleja i Barlickiego. "4" za chwilę osiągnie przystanek końcowy przy cmentarzu. Przez większą część roku jest to bardzo spokojna okolica, tłoczno jest tu tylko 1 listopada i dniach około tego. Do cmentarza przez cały rok dojeżdża rzeczona wyżej linia "4", a w soboty i niedziele i święta w pewnych godzinach dodatkowo "13".
7 Februar 2010 - Golędzin, gmina Zakrzew. Na wyświetlaczach jeszcze nie zaprogramowano aktualnego krańca tego podmiejskiego wariantu ósemki i kierowcy ustawiają wciąż Zatopolice - raz nawet widziałem Cerekiew.
5 Februar 2010 - Goryń, gmina Jastrzębia. W dni powszednie dwoma kursami rano, dwoma po południu i jednym pod wieczór L dojeżdża aż do Gorynia. Kursy poranne w kierunku Radomia i popołudniowe w kierunku Gorynia wykonują dodatkowo wahadło do Bartodziej - czas przejazdu w tej najdłuższej, z podjazdem do Bartodziej wersji, wynosi ok. 70 minut.
5 Februar 2010 - Mąkosy Stare, gmina Jastrzębia. Neoplan wraca z wydłużonego kursu do Gorynia. PKS Radom poczuło się zagrożone wariantami linii L i od 18 listopada 2009 wprowadziło promocję na linii do Woli Goryńskiej przez Jastrzębię, Mąkosy i Goryń - bilety za 3 zł. Informacja o promocji została przyklejona na rozkładzie, imho to strzał we własną bramkę :D zwłaszcza, że autobusy PKSu nie wiadomo jak, którędy i o której jadą.
Pomimo śniegu wyszło tak trochę jesiennie.
5 Februar 2010 - Grzmucin, gmina Gózd. Pługi nie gościły tu zbyt często tej zimy, pomimo kilku słonecznych dni droga wciąż jest biała. Przy większych opadach śniegu, kiedy nawet w mieście warunki na ulicach były fatalne, autobus zapewne tu nie docierał. Szczególnie ciężko jest tu dla przegubowców-pchaczy, a solówka na ten odcinek spokojnie by wystarczyła. Wczoraj w zaspie gdzieś w okolicy zakopała się deskorolka, chyba nawet ten sam kurs.
4 Februar 2010 - 10:38; Koszalin, ul. Chałubińskiego.
Ten MAN wyjechał dopiero wczoraj na linię 4/2 po przestoju 8 miesięcy w zajezdni, dzisiaj trafiło mu się 15/4, a jutro pewnie wyjedzie na 17/2. Wóz na początku czerwca ubiegłego roku zaczął się mocno gotować i prawie codziennie zaliczał zjazdy awaryjne. Nie miał ciśnienia oleju - okazało się, że to wina panewek, które również nie rozprowadzały środka smarującego. Nawet posłużył jako dawca drzwi.
Do dnia dzisiejszego z poważniejszych awarii wyszły dwa wozy: 1149 i 1178. To cieszy, ale zostały jeszcze: 1135, 1152, 1161, 1177, 1181, 1185, 1197 i 1199.
1 Februar 2010 - 17:18; Lubiatowo, pętla.
Autobus dzisiaj obsługiwał brygadę 2/6. Zrobił według brygadówki 236,940 km. Podczas tankowania okazało się, że spalił dokładnie 75,41 litra paliwa, co daje 31,42 litra na 100 km! Żaden autobus jeszcze nie osiągnął tak rewelacyjnego spalania. Zawsze wiedziałem, że jednostka MAN D0826 LUH12 to "złote dziecko" w dziedzinie silników firmy MAN.