1 November 2013 - 13:25, Skarżysko-Kamienna, al. Marsz. J. Piłsudskiego. 1.11 na ulicach królowały duże autobusy, mniejszy kaliber pojawił się tylko na linii "16", w postaci tego MANa.
16 - Jodłowa -> Szydłowiecka
23 Juli 2013 - 13:55, Skarżysko-Kamienna, ul. Szydłowiecka. Mercedes w obsłudze czwartego, jedynego popołudniu i ostatniego dzisiaj kursu linii nr "16". W planach MKS ma podobno przywrócenie niektórych kursów tej linii dla lepszego dojazdu do Półsanatorium. Pani babcia chciałą być sławna, bo weszła w kadr chwilę przez autobusem, więc niech ma. :D
16 - Szydłowiecka -> Jodłowa
12 Juli 2013 - Kraków, ul. Ptaszyckiego. Wakacyjne cięcia rozkładowe, pozwoliły by na wewnętrzną linie tramwajową Nowej Huty, wysłać wozy niskowejściowe.
7 April 2013 - Cottbus, Berliner Strasse. Przez pół dnia naszego pobytu autobus na tej linii woził powietrze i to nawet z centrum miasta. U nas w kraju pewnie też by tak było gdyby pozamykano wszystkie galerie i centra handlowe oraz hipermarkety w każdą niedziele jak to jest na zachodzie.
6 April 2013 - Kraków, ul. Ptaszyckiego. W wagonach E1 poza wysoką podłogą do wad zaliczyć należy tłukące się wózki, nieergonomiczne stanowisko motorniczego i nieprzyjemne bujanie wagonu na boki.
30 März 2013 - Olsztyn, ul. S. Żeromskiego. "Szesnastka" jeszcze się trzyma mimo godzinnego taktu i dziadowskich godzin odjazdów. Cóż, dla ZKM-u linia jest solą w oku i w grudniu nie udało im się jej pozbyć na rzecz 36 która omija tą klimatyczną część ogólnie pojętego Zatorza.
Wesołych Świąt! Smacznego karpia... jajka życzę ja, Pan M, użytkownikom TWB! :P
20 November 2012 - Olsztyn, ul. M. Niedziałkowskiego. Wybrałem się tutaj w te okolice, bo ZKM dał powód by tutaj zajrzeć. ;)
1 grudnia 2012r wchodzą zmiany dot. KM w Olsztynie. Widoczna linia 16 zostanie zlikwidowana, a w zamian za nią uruchomiona zostanie linia 36 z Tracka do ronda w Bartągu. Trasa przedstawia się mniej więcej tak: TRACK - Zientary-Malewskiej - Poprzeczna - Cicha - Zientary-Malewskiej - Paderewskiego - Limanowskiego (powrót: Jagiellońska - Reymonta - Zientary-Malewskiej) - Jagiellońska - Wojska Polskiego - Partyzantów - 1 Maja - Plac Jedności Słowiańskiej (powrót: Pieniężnego) - Pieniężnego - Szrajbera - Śliwy - Warszawska - Tuwima - Sikorskiego - Wilczyńskiego - Bartąska - BARTĄG
W związku z tym na tej ulicy oraz na Żeromskiego przestaną jeździć autobusy.
12 Juli 2012 - Bazylea, Hochbergerstrasse. Kolejna międzynarodowa linia to "szesnastka". Jadąc całą trasą autobus aż trzy razy przejeżdża granicę Niemiec i Szwajcarii.
2 Mai 2012 - Skarżysko-Kamienna, ul. 11 Listopada. Ostatni tego dnia kurs linii 16 udaje się w kierunku pętli Jodłowa. Po godzinie 15 będąc w tej okolicy można zaobserwować swego rodzaju szczyt komunikacyjny - w ciągu 10 minut przejeżdżają tędy 9, 16 i 18 w kierunku ul. Ekonomii oraz 17 w kierunku Gadki. Spowodowane jest to tym, że tuż obok znajduje się brama Z-2 zakładów MESKO, skąd w okolicy tej godziny wysypuje się morze ludzi.