15 Januar 2018 - Reutte in Tirol, wyjazd z dworca autobusowo-kolejowego. Regionalny mercedes uchwycony podczas obsługi linii 3 do Bad Kreckelmoos - kółko po okolicy zajmie mu nie więcej niż 15-20 minut.
22 September 2022 - Przemyśl, dworzec autobusowy. Na drzwiach ma dane teleadresowe firmy Baumann. Czy wobec tego poprzedni właściciel wpisany w bazę jest poprawny?
27 Juni 2019 - DK13, odcinek Przecław - Smętowice. Kurs zastępczy ze Szczecina do Angermünde o godzinie 15:50 wykonywały dwa autobusy z UVG Schwedt. Oba stosunkowo nowe Mercedesy nie miały dotychczas zdjęć w fotogalerii.
27 Juni 2019 - Tantow, Bahnhofstraße. Druga z linii zastępczych na trasie RB66 łączyła ze sobą Passow oraz Tantow obsługując wszystkie miejscowości po drodze. W Tantow było rozkładowe skomunikowanie autobusu z/do Passow z busem do/ze Szczecina. W praktyce na tym konkretnym kursie przesiadka była możliwa tylko w jedną stronę. Widoczny autobus nie poczekał na busa ze Szczecina. Gdyby ktoś chciał się tu przesiąść musiałby czekać 2 godziny i 57 minut na następny kurs... Jednak oba pojazdy przyjechały i odjechały puste.
29 Juni 2018 - Mewegen, Rothenklempenower Straße. Jedyny kurs w rozkładzie linii 718, który z Hintersee jedzie do Löcknitz przez Mewegen. Nie byłbym sobą, gdybym tej ciekawostki rozkładowej nie sfotografował.
Linia nr 718, kurs relacji: Hintersee, Kirche - Löcknitz, Schule (z godziny 7:08 [S] Mo-Fr) przez: Glashütte, Grünhof, Rothenklempenow, Mewegen, Boock
4 Juni 2018 - Droga L283, odcinek Glashütte - Hintersee. Długo czekałem na ten autobus na pewnym leśnym zakręcie, ale po około 20 minutach straciłem cierpliwość i pojechałem dalej. Jak nie trudno się domyślić, zaraz potem spóźniony autobus się jednak pojawił w znacznie mniej efektownym miejscu...
Linia nr 718, kurs relacji: Löcknitz, Bahnhof - Hintersee, Kirche (z godziny 6:39 [S] Mo-Fr) przez: Rothenklempenow, Grünhof, Glashütte
14 Juni 2018 - Brüssow, Karl Liebknecht Platz. Mercedes podstawia się na przystanek początkowy w miasteczku Brüssow, gdzie czeka na niego grupka kilkunastu osób. Kurs o 8:55 do Prenzlau jest ostatnim porannym połączeniem do tego miasta. Potem następuje przerwa w kursowaniu autobusów do godziny 12:00.
Linia nr 425, kurs relacji: Brüssow, Markt - Prenzlau, ZOB (z godziny: 8:55 [ ] Mo-Fr) przez: Carmzow, Klockow, Kleptow, Baumgarten
6 November 2017 - Nauders 🇦🇹, Mühle. Na tym przystanku złapiemy linię 273 łączącą szwajcarską Martinę z włoskim Males - jest oczywiście skomunikowanie z Postbusem do Landeck.
26 Juni 2017 - Prenzlau, Neustädter Damm. Jeszcze niedawno podstawowymi autobusami w komunikacji międzymiastowej w UVG były Mercedesy Integro i Citaro LE oraz MAN-y na podwoziu A01. Obecnie coraz częściej na takich trasach spotkać można też Mercedesy Intouro. Autobusy te stają się coraz bardziej popularne we wschodniej części Niemiec stanowiąc zapewne nieco tańszą alternatywę w stosunku do droższych modeli spod znaku gwiazdy.
Linia nr 503, kurs relacji: Boitzenburg, Schule - Prenzlau, ZOB (z godziny 14:20 [S] Mo-Fr) przez: Berkholz, Gollmitz, Groß Sperrenwalde
24 Juli 2016 - Kitzbühel, Jochberger Straße. Mercedes Intouro pokonuje pierwsze kilometry malowniczej trasy prowadzącej do Lienz, która liczy niemal 100 kilometrów.
23 September 2016 - Glasow. Autobus wraca z Kra(c)kowa do Łęknicy. Ten kurs stanowi ciekawostkę rozkładową - w poniedziałek i piątek autobus wyjeżdżający z Łęknicy o 15:05 w kierunku Linken kończy trasę w Krackow, a od wtorku do czwartku ten sam kurs dojeżdża aż do Penkun.
Linia nr 702, kurs relacji: Krackow, Dorf - Löcknitz, Bahnhof (z godziny 15:47 [S] Mo,Fr) przez: Glasow, Retzin