7 August 2014 - Pawłowice, ul. Świerczewskiego. Solaris zjechał właśnie z niewielkiej górki. Podobno kiedyś, teren ten był płaski. 127 - Pawłowice Centrum → Moszczenica WORD.
23 Oktober 2011 - Wodzisław Śląski, ulica Targowa. Zdjęcie o zabarwieniu lekko historycznym. #230 przeszedł do V-busa, a na miejscu dworca rozstawiła się Karuzela.
10 Mai 2014 - Mszana, ulica Wodzisławska. Zwiększenie liczby przystanków, które od 5 maja obsługuje E-3, spowodwało konieczność wzmocnienia linii czymś większym. ;)
5 Mai 2014 - 18:23, Pszów, ul. Kraszewskiego. Od maja na 130 oraz 225 możemy zobaczyć wozy Kłosoka. Do tej pory na liniach tych pojawiał się PKM Jastrzębie-Zdrój.
5 Mai 2014 - Jastrzębie-Zdrój, ul. 11 Listopada. Obsługiwane dotychczas przez Kłosoka linie 123 i 124 trafiły do Mikrusa. Truchła Kłosoka (NL202, 120M) można obecnie zobaczyć w Jastrzębiu tylko na linii 132.
5 Mai 2014 - Jastrzębie-Zdrój - Ruptawa, ul. Wyzwolenia. Nie miałem pojęcia jakie linie obstawia Mikrus w dni robocze, więc szukałem trochę po omacku. Proszę o info co jeszcze się zmieniło od maja w zakresie obsługi poszczególnych linii.
5 Mai 2014 - Jastrzębie-Zdrój, ul. Rybnicka. Nowa linia nr 121. Kursuje na trasie KWK Borynia - Powstańców Śląskich - Rybnicka - Pszczyńska - Graniczna - Podhalańska - Jagiełły Pętla
4 Mai 2014 - Jastrzębie-Zdrój, ul. Rybnicka. MZK od 1 maja wyrzuciło kilka kursów linii 101 i 105. 101 - Żory Dworzec Autobusowy -> Jastrzębie-Zdrój Arki Bożka.
29 September 2013 - Rybnik, ulica Wodzisławska. Od 5 maja linia E3 będzie obsługiwać wszystkie przystanki na swojej trasie, przez co stanie się jeszcze bardziej "ekspresowa", a w dotychczasowej taryfie jeszcze bardziej "przystępna" cenowo.
1 Mai 2014 - Pawłowice, ul. Świerczewskiego. Przyznam szczerze, że tego się nie spodziewałem. Wyszedłem zrobić zdjęcie Solarisa na linii 307, a tu zaraz za nim Sprinter City 77 na linii 128. To mi się podoba. Wreszcie komunikacja organizowana przez MZK wchodzi na wyższy poziom. Mam nadzieje, że władze związku przekonają się do konsorcjum PKM - Mikrus i nie pozwolą za rok wpuścić na swoje linie jakiegoś prywaciarza. 128 - Pawłowice Centrum -> Jastrzębie-Zdrój Arki Bożka.
9 April 2014 - Pawłowice, ul. Świerczewskiego. Pozdrowienia dla Kierowcy, który coś tam machał. Rada na przyszłość: To nic złego, to zwykłe zdjęcie, nie ma się co denerwować. 118 Pawłowice Centrum -> KWK Moszczenica.
20 März 2014 - 15:17; Rydułtowy, Osiedle Orłowiec.
Od 19 marca w związku z zamknięciem fragmentu ulicy Radoszowskiej linia 223 kończy trasę na przystanku Rydułtowy Mańczyk Pętla. Od wspomnianej pętli kursuje tymczasowa linia 223A na trasie objazdowej ulicami: Semana, Kordeckiego i Krzywoustego, którą obsługuje widoczny z tyłu busik.
223 - Rydułtowy Mańczyk Pętla -> Wodzisław Dworzec Autobusowy.